Hostem Dialogu 21 byl tentokrát otec Šebestián. Tento český římskokatolický kněz je známý popularizováním praktického prožívání křesťanství. V novém videu otec Šebestián nahlédl svým laskavým pohledem na spiritualitu vánočních svátků a jejich niterný význam v osobním životě.
Rozhovory Karla s inspirativními lidmi
Atletický vícebojař Adam Sebastian Helcelet
V dalším díle Dialogu 21 jsme se zaměřili na sport. Hostem byl Adam Sebastian Helcelet, atletický vícebojař. Probrali jsme důležitost pohybu, jeho cíle a také to, jak absurdní bylo povinné očkování pro sportovce.
Zakladatel Somnium Space Artur Sychov o současnosti a budoucnosti metaverzu
V tomto dílu Karel Janeček přivítal zakladatele společnosti Somnium Space Artura Sychova. S Arturem probírali současnost i budoucnost metaverzu.
Prezidentský kandidát Karel Diviš a ústavní právník Jan Wintr o systému prezidentské volby
V dalším dílu Dialog 21 jsem přivítal dva hosty: kandidáta na prezidenta PhDr. Mgr. Karla Diviše a ústavního právníka prof. JUDr. Jana Wintra, Ph.D.
Bavili jsme se samozřejmě o aktuálním dění kolem podpisů a celkově o nastavení systému prezidentské volby.
Aktivní mladý občan Tomáš Havelka
Aktivní mladý občan Tomáš Havelka je chytrý žák základní školy, který se zajímá o politické dění v České republice. V současné době ho nejvíce zajímají prezidentské volby, o kterých jsme si mimo jiné v rozhovoru též povídali.
Ukrajinští výtvarníci Voladymyr Budnikov, Vlada Ralkova a kurátorka Oksana Trypolska
Pozvání do pořadu Karla Janečka přijali ukrajinští výtvarníci Voladymyr Budnikov a Vlada Ralkova společně s kurátorkou jejich výstavy Oksanou Trypolskou. Válka se často odráží v umění. Co bylo umělcům největší inspirací? Jak vnímají samotné dění na Ukrajině?
Pedagogové a spoluautoři projektu Abaku Alena Vávrová a Vladimír Tesař
„Hra Abaku je vlastně číselný skrblík.“ Pozvání přijali Mgr. Alena Vránová, spoluautorka základní metodiky a didaktiky Abaku, společně s Mgr. Vladimírem Tesařem, který hru vymyslel a stará se o rozvoj projektu. Co je hra Abaku a proč je dětmi tak oblíbená? O tom všem si povídal Karel Janeček se svými hosty.
Ředitel Institutu prevence a řešení předlužení Radek Hábl
Institut prevence a řešení předlužení založil v roce 2019 a dodnes je jejím ředitelem Radek Hábl. Specializuje se především na problematiku zadlužení domácností, exekuce a insolvence. S Karlem Janečkem se bavili zejména o tom, jaký je hlavní problém exekucí a jaké jsou její největší hrozby.
Ekonomka Markéta Šichtařová
Hostem pořadu Karla Janečka byla česká ekonomka, blogerka a autorka populárně zaměřených textů i knih z oblasti ekonomiky a finančních trhů Markéta Šichtařová. Na aktuální témata, celkové souvislosti a řešení týkajících se stávající ekonomické situace ve světě, v Evropě a hlavně u nás v České republice se ptal Karel Janeček.
Energetický expert PhDr. Milan Smutný
Třetím hostem pořadu Karla Janečka byl energetický expert a mluvčí think – tanku Realistická energetika a ekologie PhDr. Milan Smutný. Stěžejním tématem rozhovoru bylo zdražování energií. Jaké jsou důvody tohoto problému a zároveň, jaká jsou řešení? Na to vše se ptal Karel Janeček.
Aktivista, organizátor akcí a influencer Michal Giňa
Druhý host, který přijal pozvání prezidentského kandidáta Karla Janečka do pořadu Dialog 21, byl romský aktivista, organizátor akcí a influencer Michal Giňa. Společně řešili otázku, jak jsou Romové vnímáni českou populací nebo to, kolik lidí se opravdu ke své romské národnosti hlásí. Karel Janeček zároveň děkuje Michalovi za to, že ho oslovil, a pomohl mu tak blíže poznat romskou kulturu a sdílet jeho vize dále širší veřejností.
Egyptolog a archeolog prof. Miroslav Bárta
Prvním hostem pořadu prezidentského kandidáta Karla Janečka s názvem Dialog 21, je přední egyptolog, archeolog a zakladatel thinktanku Komplexní společnosti, prof. Miroslav Bárta, který se zabývá srovnávacím studiem civilizací. Miroslav Bárta od roku 2011 vede výzkum archeologické lokality Abúsír v Egyptě a v letech 2013–2019 byl ředitelem Českého egyptologického ústavu. Získal řady ocenění jako například Cena Bedřicha Hrozného Univerzity Karlovy v Praze za archeologické objevy v Abúsíru a rozvoj multidisciplinárních výzkumů. Je také autorem několika knih, tou zřejmě nejzásadnější z nich je Sedm zákonů: Jak civilizace vznikají, dosahují vrcholu a upadají.