Přeskočit na obsah

Karel Janeček: Odvaha hledat nové cesty

Představte si společně se mnou svět, ve kterém mají nemocní lidé, upoutaní na lůžko, možnost prostřednictvím virtuální reality navštívit svá oblíbená místa, potkat se s přáteli nebo zažívat alespoň částečně to co zdraví lidé. Představme si svět, ve kterém se naše děti nemusí ve škole učit letopočty a jména panovníků nazpaměť, ale mají možnost dané historické období navštívit a pochopit tak důležité historické souvislosti. Představme si možnost strávit prostřednictvím virtuální reality například hodinu denně v libovolné zemi a učit se tak cizí jazyk.
Virtuální realita nám otevírá úžasné příležitosti, ale přináší s sebou i vážná rizika. Nemůžeme dopustit, aby se metaverz stal nástrojem k obohacení různých společností a rozděloval nás, tak jak tomu je u současných sociálních sítí. Nemůžeme trávit čas ve virtuální realitě na úkor času s rodinou, s dětmi, v přírodě. Moderní technologie nám musí sloužit. Nesmí z nás udělat své otroky a sebrat nám naší svobodu.

Abychom dokázali jako lidstvo obstát, potřebujeme dosáhnout globální společenské změny. Návrat k hodnotám jakými jsou pravda, odvaha, zodpovědnost a laskavost jsou podmínkou i pro správné využívání moderních technologií. Jen tak můžeme zaručit, že budeme mít svou nezávislost na technologiích plně pod kontrolou.

Je jen na nás, jak metaverz uchopíme. Nejde však před ním schovávat hlavu do písku. Je to něco, co přichází a co můžeme ještě ovlivnit, aby bylo ku prospěchu nás všech. I proto jsem se stal prvním prezidentským kandidátem na světě, který ve své kampani metaverz využívá.

Kromě mého volebního programu a hlavních témat kampaně nabídne těm, kdo ho navštíví, možnost spoluprožít významné milníky mého dosavadního života. Přijít je možné kdykoliv, i v mé nepřítomnosti – pro tento případ jsou k dispozici interaktivní panely, videa, fotografie a články. Až do 17. listopadu si v mém světě můžete prohlédnout i díla dvou významných ukrajinských výtvarníků. Virtuální výstava nazvaná 21 děl pro Ukrajinu bude poté 17. listopadu veřejně vydražena a výdělek bude věnován na pomoc Ukrajině.

Já osobně budu v metaverzu pravidelně přítomen v naplánovaných časech a budu zde k dispozici všem, kteří za mnou chtějí přijít a na cokoliv se mě zeptat. 2D verzi světa bude možné navštívit i prostřednictvím běžného počítače bez helmy virtuální reality. Můj svět je otevřen kdykoliv a komukoliv bez jakýchkoliv omezení a předsudků. Můžete se v něm účastnit různých typů setkání a diskuzí a také se v něm spolu můžeme potkat.

Přijďte i Vy! Těším se na Vás 🙂

Chcete odebírat Karlův newsletter?

    Karel Janeček
    Nahoru
    Zadavatel, zpracovatel, provozovatel: P21, z. s., Lázeňská 285/11, Malá Strana, 118 00 Praha 1, IČ: 14165741