Přeskočit na obsah

8) Narcis, mýtus osmý

Narcisy mám rád. Jsou krásné jako já. Vlastně… skoro tak jako já ;)

Jak je to skutečně?

Není to pravda.
„Ukazuje svaly, jezdí na jednokolce, skáče s padákem, dělá stojky, a dokonce si o sobě dovoluje mluvit!“
Ano, to všechno dělám a mám pro to jednoduchý důvod. Pozici prezidenta České republiky vnímám jako svou největší životní zodpovědnost, a proto se na ni tvrdě připravuji. Cíle, které jsem si pro své prezidentské období předsevzal, jsou pro mě skutečným závazkem, a protože nikdy jen planě nežvaním a neslibuji do větru, musím být na prezidentskou roli skvěle připraven po všech stránkách. Chci být aktivním prezidentem, který pracuje 7 dnů v týdnu a 21 hodin denně ;), a proto budu potřebovat skvělou kondici.
Ke splnění stanovených cílů potřebuji také cílevědomost a vytrvalost, protože Česká republika potřebuje celou řadu zásadních změn, pro jejichž prosazení bude nutné překonat celou řadu překážek.
Mimochodem, jízdu na jednokolce, tuto složitou dovednost, jsem se rozhodl prezentovat i proto, abych nastavil zrcadlo nemocné společnosti. Mnozí lidé si neváží sami sebe a jako kompenzaci pomlouvají věci, které je přesahují. Očekával jsem proto, že někteří budou tuto dovednost zesměšňovat.
Mám doktorát z matematiky a také titul MBA ve financích. Mám pět akademických publikací v prestižních časopisech s více než 12×21 citacemi. Dohovořím se čtyřmi cizími jazyky. Toto je holá skutečnost, nejde o projev narcismu nebo sebechvály. Tímto vším veřejnosti, která má právo se ptát, dokládám, že jsem na funkci prezidenta naší země připraven po všech stránkách.
Na závěr tohoto tématu bych rád dodal jedno. V naší zemi a obecně v zemích bývalého východního bloku je zdravé sebevědomí a umění se pozitivně prezentovat považováno téměř za hřích. Byl bych moc rád, kdybychom se naučili více si věřit a dokázali sami sebe ocenit za své klady – každý z nás nějaké má. A abychom se za to, že se dokážeme mít rádi takoví, jací jsme, přestali stydět. Není na tom nic špatného, naopak. Větší sebedůvěra je předpokladem spokojenějšího a úspěšnějšího života a takový život přeji nám všem.

Chcete odebírat Karlův newsletter?

    Karel Janeček
    Nahoru
    Zadavatel, zpracovatel, provozovatel: P21, z. s., Lázeňská 285/11, Malá Strana, 118 00 Praha 1, IČ: 14165741