Přeskočit na obsah

Milí přátelé,

na konci roku 2020 jsem se rozhodl, že budu kandidovat na prezidenta České republiky. Od té doby jsem zažil skutečně mnoho očekávaného, ale také mnoho fascinujícího a nečekaného. Na své cestě jsem měl za posledních téměř 21 měsíců mnoho příležitostí ještě lépe pochopit skutečné důvody a komplexitu celé řady současných problémů.

Jsem přesvědčen, že právě nyní se nacházíme na křižovatce dějin. Teď se rozhoduje o tom, jaká budoucnost nás čeká jako lidskou civilizaci. Tím rozhodujícím momentem pro budoucí vývoj je, zda budeme jako lidé schopni pochopit a ocenit hodnotu naší rozdílnosti, umět najít vzájemný respekt a sjednotit rozdělenou společnost.

Rád bych Vás obeznámil se skutečnostmi, které se týkají výjimečného a velmi širokého zájmu o mou osobu napříč společností – od okraje po okraj. Je až fascinující, jaké reakce vyvolává má snaha o dosažení konsensu, o pochopení pohledů různých stran a o spojování společnosti.

Rozličná média o mně šíří mýty tak absurdní, že připomínají v totalitních dobách oblíbené vtípky o rádiu Jerevan, které se vysmívaly dezinformačním praktikám komunistických struktur. Jeden příklad za všechny: Dotaz na rádio Jerevan: „Je pravda, že Hanzelka v Košicích oběsil Husáka?” „Ano, je. Ovšem s malými nepřesnostmi. Nebyl to Hanzelka, ale Zikmund, nebylo to v Košicích, ale v Kostnici, neoběsil, ale upálil a ne Husáka, ale Husa.”

Podobným způsobem “stojí na ověřitelných faktech” i mýty, které dezinformátoři šíří o mně. Rozhodl jsem se je krátce okomentovat, a u některých se společně s vámi i pobavit :).

Váš Karel Janeček

Chcete odebírat Karlův newsletter?

    Karel Janeček
    Nahoru
    Zadavatel, zpracovatel, provozovatel: P21, z. s., Lázeňská 285/11, Malá Strana, 118 00 Praha 1, IČ: 14165741