Přeskočit na obsah

1) Antivaxer, mýtus první

Proti spalničkám doporučuji odvar z puškvorce, proti zarděnkám pak vykuřovat kadidlem s pryskyřičnou vůní.

Jak je to skutečně?

Není to pravda.
Nálepku antivaxera jsem dostal poté, co jsem se v listopadu 2021 veřejně vyjádřil proti povinnému očkování zdravých dětí proti onemocnění covid-19. Apeloval jsem proti očkování zdravých dětí proto, že již tehdy bylo na základě dat nade vší rozumnou pochybnost jasné, že rizika očkování proti Covidu nemohou u zdravých dětí ani mladistvých vyvážit jeho přínos. Mé vyjádření bylo vědecky podložené.

Veřejným vystoupením proti oficiální doktríně jsem šel do velkého rizika a bylo to pro mě extrémně nevýhodné. Svého vyjádření nelituji a učinil bych tak znovu, protože masové ohrožení zdraví našich dětí za účelem „snížení virové nálože“ (což byl tehdy s trochou fantazie jediný racionálně obhajitelný argument), tedy kvůli vlastním strachům, považuji za ten nejhorší zločin proti základnímu principu života.

Mimochodem letos v lednu se Švédsko rozhodlo nedoporučovat očkování ve věku 5 až 11 let. V červnu se Dánsko dokonce oficiálně omluvilo za plošné očkování zdravých dětí. Ke konci září Švédsko přestalo doporučovat očkování i mladistvým mezi 12 a 17 lety.

Hájil jsem a budu i nadále hájit právo na svobodné rozhodování každého člověka o svém životě i o svém těle. Stát nesmí nikoho k ničemu takovému nutit, jeho rolí je vysvětlovat přínosy a rizika možných rozhodnutí. Ve svých textech na aktualne.cz navrhuji strategii, jak k očkování přesvědčit ohrožené skupiny. To přímo dokazuje, že nálepka “antivaxer” je nesmysl a lež. Mimochodem, k této lži se aktivně připojil původně můj nadační fond Neuron, dnes bohužel hnízdo covidové inkvizice.

Chcete odebírat Karlův newsletter?

    Karel Janeček
    Nahoru
    Zadavatel, zpracovatel, provozovatel: P21, z. s., Lázeňská 285/11, Malá Strana, 118 00 Praha 1, IČ: 14165741